Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

“POKRİG” MASAL PORTALI

                                
         Okulumuz 100. Yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Ermenice masal ve hikâyelerden oluşan “POKRİG” adlı masal sitesinin açılışı 20.05.2014 Salı günü Feriköy Nazar Şirinoğlu Salonu’nda gerçekleştirildi. 100. Yıl Komisyon Başkanı Hayk Aslanyan, Yönetim Kurul Başkanı Dikran Gülmezgil ile okulumuz 3. Sınıf öğrencilerinden Anna Mariya Dipgil ve Daren Köroğlu; salonda yer alan dizüstü bilgisayardan http://www.pokrig.org’ ı tıklayarak sayfanın resmi olarak açılışını gerçekleştirmiş oldular.
        Hikâyelerin yazılmasında, uyarlamasında, çizimlerde, seslendirilmesinde, grafik tasarımlarının yapılmasında vb. emeği geçen tüm konuklara, okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan birer “Güneş” figürü obje hediye edildi.
        3-10 Yaş aralığındaki çocuklara yönelik olan web sitesinde çeşitli kategorilerde 16 hikâye yer almaktadır. Ermeni halk masalları, mitolojik hikâyeler, fabllar ve dünya çocuk klasiklerinden örneklerin yer aldığı sitede ayrıca okulumuz öğretmenlerinden Karin Koç ve Elizabeth Kabe’nin birlikte yazdıkları bir hikâye de yer almaktadır.
    “POKRİG” in çocuklarımızın ana dillerinin gelişmesinde getireceği katkı en büyük kazanımımız olacaktır.
Tüm çocuklarımıza mutlulukla duyururuz.!